Шумен измъкна сладка победа над Левски след петгеймова драма

Волейболистките на ЙЕБ 05 (Шумен) постигнаха много драматична победа като домакини на Левски с 3:2 (25:21, 13:25, 18:25, 25:14, 15:11) в среща от 7-ия кръг в шампионата на НВЛ при жените.

Двата отбора сътвориха много интригуващ и емоционален двубой, подпечатан с обрати, силен колективен дух и максимално раздаване. В първия гейм домакините от Шумен поеха инициативата още от самото начало и поведоха с комфортна преднина от 8:4. Постепенно шуменки наложиха пълен контрол, а гостите така и не успяха да противодействат - 25:21 за Шумен. Във втората част "сините" показаха напълно нов облик и направиха пълен обрат, надигравайки във всички елементи своите съпернички. Със значителен аванс, момичетата на Радослав Бакърджиев дръпнаха в резултата и така си осигуриха спокойно доиграване на гейма - 25:13 и 1:1.

Третият гейм се разви по идентичен начин с втория, като отново волейболистките на Левски диктуваха темпото и нямаха проблеми да спечелят и тази част с 25:18, повеждайки с 2:1. Пълен обрат беляза и четвъртата част, като този път шуменските волейболистки със страхотна игра надиграха категорично гостенките. С 25:14 възпитаничките на Людмила Любенова прибавиха и този гейм в актива си за 2:2 и тайбрек. В решителния пети гейм изобилстваха дългите разигравания и пълното раздаване на състезателките и от двете страни на мрежата. И двата отбора се бориха до край, а резултатът се движеше точка за точка. В заключителните моменти, обаче, домакините се наложиха и спечелиха с 15:11, поздравявайки се с драматичния успех.

Така волейболистките на Шумен завършиха с победа есенния полусезон в първенството. Успехът изкачи шуменки с една позиция напред в класирането и вече заемат 6-а позиция с 5 точки. Левски пък е на 7-о място със същия актив.