Лацио превзе Генуа (видео)

Отборът на Лацио надви с 2:1 като гост Сампдория и се доближи само на точка от Рома и Милан преди мача помежду им в понеделник. Фелипе Андерсон беше в основата на победата на "орлите" с две асистенции за попаденията на Сергей Милинкович-Савич и Марко Пароло в края на първото полувреме. За Самп точен беше Патрик Шлик в 89-ата минута. Поражението остави домакините на 9-а позиция в таблицата.

Сампдория нямаше загуба в предишните си 5 мача в Серия "А", а Лацио допусна поражение в дербито срещу Рома миналата седмица. И двата тима имаха немалко кадрови проблеми, като по-сериозни бяха тези на "бианкочелестите".
В началните минути по-активни бяха домакините, но Сенад Лулич със сетни сили блокира опасен изстрел на Луис Муриел. Лацио отговори с изстрел с глава на Чиро Имобиле след добро центриране на Фелипе Андерсон. Съперниците продължиха да търсят гола и Бруно Фернандеш от Сампдория беше близо до целта, но след удара му топката излезе в аут. Лулич и Марко Пароло пък не успяха да завършат по най-добрия начин хубава контра на столичани.

В 40-ата минута Лацио поведе благодарение на Фелипе Андерсон, който преодоля Карол Линети и центрира към Сергей Милинкович-Савич, а сърбинът отблизо с глава насочи топката в мрежата на домакините. В самия край на полувремето бразилецът отново показа чудесна визия за играта и намери Пароло, който удвои аванса на Лацио.
Стражът на "орлите" Федерико Маркети получи мускулна травма и на почивката беше заменен от Томас Стракоша. За Сампдория пък се появи белгийският халф Денис Прает. Друга резерва - Патрик Шлик, претендираше за дузпа след интервенция от страна на Уолъс, но реферът Кармине Русо даде знак играта да продължи. Имобиле пропусна две добри положения за "орлите", а Фабио Куалярела можеше да върне интригата от фаул.

Чак в последните минути силен изстрел на Шлик завари неподготвен Стракоша, но Сампдория нямаше време да стигне до изравняване.