Кой, ако не той - Рамос пак измъкна Реал Мадрид след 90-ата минута (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели драматично с 3:2 срещу Депортиво Ла Коруня в мач от 15-ия кръг на Ла Лига, игран на "Сантиаго Бернабеу". "Белите" изоставаха с 1:2 до 84-ата минута, когато Мариано Диас изравни. В 93-ата познатият герой в края Серхио Рамос отново спаси своите с глава. Така тимът на Зинедин Зидан постави нов клубен рекорд по поредни мачове без поражение - 35. По-важното е, че "белите" запазиха преднината си пред Барселона.

Без извадените от групата Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Лука Модрич Зизу сглоби цял нов квартет в атака: Марко Асенсио, Иско, Хамес Родригес и Алваро Мората. Данило и Начо Фернандес пък получиха шанс в защита. Гайска Гаритано подреди 4-2-3-1 с централен нападател Флорин Андоне.

Реал Мадрид - Депортиво Срещата започна спокойно с лек домакински натиск. В седмата минута първи Тони Кроос дръзна да шутира от дистанция - ударът му беше блокиран. В 13-ата Раул Албентоса спря топката на гърди в наказателното поле и я предостави на Начо Фернандес, който обаче реагира бавно и беше спрян. В 17-ата Асенсио центрира отдясно, Пжемислав Титон не изби добре, Хамес Родригес имаше шанс да играе, но не достигна до топката.

В 26-ата Серхио Рамос се нагърби с изпълнение на пряк свободен удар от около 19 метра - остро над гредата. В 28-ата Селсо Борхес коварно насочи фалцова топка към близкия ъгъл, ала Кейлор Навас внимаваше. При ответната акция Хамес получи подарък, напредна сам срещу вратаря, но Титон успя да избие, а впоследствие не се стигна и до добавка.

Реал Мадрид - Депортиво В 35-ата "лос бланкос" оцеляха с късмет. Селсо Борхес стреля с глава, топката се удари в страничната греда и се запъти към далечната, където непокритият Гилерме не се ориентира. В края на полувремето европейският шампион изпълни поредица от корнери - без успех.

В 50-ата минута Алваро Мората реализира великолепен гол. Той получи топката от Иско, обърна се и мигновено изпрати истинска бомба по диагонала от около 25 метра - 1:0. Вратарят не плонжира навреме и беше преодолян. След попадението домакините заиграха с повече настроение, но това рязко се промени. "Лос бланкос" изживяха шокиращи секунди - между 63-ата и 65-ата минути.

Реал Мадрид - Депортиво - 3:2 Първо Каземиро задържа излишно в близост до Навас, допусна топката да му бъде отнета, след което последва гол. Резервата Хоселу, който е бивш голмайстор на дублиращия тим на Реал, вкара с унищожителен удар, като топката се оплете много близо до сглобката - 1:1. При повторението се видя, че по-скоро има нарушение в атака на Андоне, но реферът не спря играта. В 65-ата Андоне центрира, Хоселу изпревари Рамос и отново мушна топката в мрежата - 1:2.

В 84-ата резервата Мариано Диас изравни след центриране отдясно и насочване по-скоро с рамо, отколкото с глава - 2:2. В 87-ата почти се стигна до бой на терена. Сидней и Мората се сбутаха. Нападателят легна на тревата, а Лукас Васкес започна разправия с бранителя. Серхио Рамос също се включи дейно, като дори вратарят Кейлор Навас се притече и си изкара жълт картон. В 91-ата вратарят на гостите Титон зловещо се удари в гредата и падна на земята безжизнено.

Реал Мадрид - Депортиво - 3:2 Краят на двубоя беше близо, но не достатъчно. Настъпиха секундите на Серхио Рамос и той не прости на съперника. След центриране на Кроос от корнер Рамос беше изпуснат на първа греда и матира току-що свестилия се Титон - 3:2 и неистова радост за мадридския тим и феновете. Реал успя да измъкне трите точки в почти изпуснат мач. С тази среща "лос меренгес" приключват участието си в Примера за календарната година и ще се концентрират върху Световното клубно първенство.