Ради Цонев с нова асистенция, Лече мачка пред 11 000

Младежкият национал на България Радослав Цонев отново изигра много силен мач за Лече. Бившият играч на Левски бе титуляр при победата с 3:1 над Паганезе в мач от 18-ия кръг на италианската Лега Про - група "С". Близнака бе титуляр за "джалоросите" пред над 11 000 тифози на "Виа дел Маре", като в 36-ата минута асистира за попадението на Лепоре.

Юношата на "сините" отне топката от противников играч, след което преодоля голяма част от терена, преди да подаде надясно към своя капитан, който пое топката и вкара за 1:0.
Седем минути по-късно Катурано вкара своя 12-и гол за сезона, като продължава да води при стрелците. Гостите върнаха едно попадение в 51-ата минута, когато бившият играч на Парма и Фиорентина Реджиналдо намали, но Лепоре отново върна преднината на Лече в 57-ата минута.

Цонев бе заменен в 75-ата минута, а Антонио Вутов остана на пейката през всичките 90 минути. Това е втори пореден мач, в който Цонев асистира на свои съотборник.

Лече пък остана на върха с 38 точки. Матера и Юве Стабия имат по 35, като тимът на Живко Атанасов надви с 1:0 Акрагас, но родният бранител бе наказан и не взе участие в мача.