Левски 2014 успя да се справи с Ямбол

Отборът на Левски 2014 записа втора победа от началото на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер спечели при домакинството си на Ямбол с 80:73 (16:18; 17:25; 22:17; 25:13) в двубой от IX кръг.

Павел Иванов беше най-резултатен за столичани – 29 точки, Кирил Райков добави 14 точки, а Станислав Славейков се отличи с „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 10 борби.

Венцислав Петков отбеляза 21 точки за Ямбол, а Стоян Петков и Станислав Говедаров завършиха съответно с по 20 и 11 точки.

Първата четвърт бе изключително равностойна, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, а след 10 минути гостите бяха напред с две точки – 18:16. През втората част баскетболистите на Ямбол използваха по-добре шансовете си и успяха да достигнат до двуцифрен аванс – 43:33, като тази разлика се запази и до средата третия период.

Все пак, в последните пет минути на периода домакините се активизираха, а след отлични изяви на Пейчинов и Иванов, Левски 2014 успя да намали изоставането си до пет точки – 55:60 след 30 минути игра.

В началото на заключителните десет минуи Райков вкара четири безответни точки и столичани се доближиха само на точка от съперника и мачът започна отначало – 59:60. Последва размяна на успешни атаки и към двата коша, като Левски 2014 успя да стигне до пълен обрат при 3:47 минути до края след тройка на Иванов – 69:66.

В оставащото време момчетата на Мъни Марков демонстрираха изключително висока концентрация, като домакините се възползваха по-добре от шансовете си и това им позволи да се поздравят и с крайния успех – 80:73 (16:18; 17:25; 22:17; 25:13).