Балкан разби Берое в НБЛ

Отборът на Балкан (Ботевград) изигра най-добрия си мач от началото на сезон 2016/17 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 84:65 (22:12; 23:18; 20:15; 19:20) в двубой от IX кръг на родното първенство.

Станимир Маринов беше най-резултатен за победителите – 22 точки, а Амин Хотт и Михайло Секулович добавиха съответно по 19 и 16 точки.

Шейн Гибсън вкара 16 точки за гостите, а Аарън Джоунс записа „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 11 борби.

Двата отбора направиха поредица от грешки в първите минути на мача, като гостите от Стара Загора бяха лидер по този показател, което даде възможност на Балкан да поведе с 6:0. Все пак, баскетболистите на Берое успяха да се отпушат след малко повече от четири минути игра чрез Джоунс, а малко след него Тенчев вкара тройка и разликата падна до една точка – 5:6. Последва нова наказателна акция на ботевградчани и разликата стана десет точки – 15:5, като до края на частта възпитаниците на Любомир Минчев не успяха да се съвземат и след 10 минути ботевградчани водеха с 22:12.

В началото на втория период домакините поведоха с 14 точки – 26:12 след две поредни стрелби на Илиев, но веднага след това последва отговора на Берое – серия от 10:2 и разликата бе заличена. Последва тайм-аут за Балкан при 6:30 минути до края на полувремето, а в оставащото време домакините бяха пълни господари на терена и заслужено на почивката отново бяха напред с двуцифрен аванс – 45:30.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на домакините от Ботевград, които не изпуснаха нито за миг инициативата. Играчите на Балкан бяха допълнително улеснени от липсата на желание от страна на съперника да играе, а всичко това доведе до покачване на разликата до 19 точки – 84:65 в полза на домакините в края на двубоя.

Балкан – Берое 84:65 (22:12; 23:18; 20:15; 19:20)

Балкан: Хот 19, Секулович 16, Даниелс 7, Кочев 9, Ст.Маринов 22 (Илиев 4, Христов, Вос 3, Н.Маринов, Ивков 2, Каменов 2)

Берое: Алексиев 4, Тенчев 9, Гудул 5, Гибсън 16, Джоунс 13 (Николов 9, Тодоров, Тешия 4, Желев 5, Раднев)