Шампионът Добруджа спря непобедения ЦСКА (галерия)

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) успя да спре непобедения до този момент в Суперлигата отбор на ЦСКА и му нанесе първа загуба. Момчетата на треньора Мирослав Живков надделяха като гости над "червените" с 3:1 (27:25, 15:25, 25:23, 25:20) в едно от дербитата на предпоследния 10-и кръг от първия полусезон, играно тази вечер в пълната зала "Васил Симов" в София.
ЦСКА - Добруджа 07
Така армейците остъпиха първото място във временното класиране и вече са втори с 25 точки след 9 победи и 1 загуба, с колкото е и Монтана начело, но с 28 точки. Шампионите от Добруджа пък остават 3-и с 23 точки след 8 победи и 2 загуби. В последния 11-и кръг от есенния дял на шампионата добричлии са домакини на Левски, докато ЦСКА ще гостува на Тетевен Волей. Срещите са в петък (16 декември) от 18,30 часа и в събота (17 декември) от 18,00 часа.
Старши-треньорът на ЦСКА Александър Попов бе лишен от услугите на разпределителя Владимир Станков, който на последната тренировка на тима е получил контузия. Така като плеймейкър започна Стефан Стоянов. Все пак, "червените" стартираха по-добре мача. Играчите на Добруджа, обаче, играеха доста задружно, а доста вдъхновено действаха Димитър Маринков и Жулиен Георгиев. В крайна сметка се получи страхотна битка, в която шампионите показаха повече характер и поведоха след 27:25.
Отговорът на армейците бе светкавичен - 25:15 и 1:1. Ключов се оказа третият гейм, в който "червените" на няколко пъти повеждаха, но това не прекърши шампионите от Добруджа. Напротив, те успяха да се наложат много трудно в края и да поведат с 2:1 след 25:23. В четвъртата част добричлии започнаха доста окрилено, като поведоха бързо със 7:1. Това като чели предреши гейма и мача - спокойно 25:20 и 3:1 за Добруджа.

Най-полезен за Добруджа бе Жулиен Георгиев със 17 точки (2 аса и 56% ефективност в атака), а Димитър Маринков добави още 16 точки (1 блок, 1 ас, 45% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за победата. Силно включване направи и влезлият като резерва в първия гейм Мартин Мечкаров, който завърши с 15 точки (1 блок, 1 ас, 59% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане) за успеха. За "червените" Иван Крачев (2 блока, 3 аса и 52% ефективност в атака) и опитният център Христо Цветанов (3 блока и 76% ефективност в атака) реализираха 17 и 16 точки, но и това не бе достатъчно за успех.

ЦСКА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 1:3 (25:27, 25:15, 23:25, 20:25)