Черно море Тича с трета поредна победа в НБЛ

Отборът на Черно море Тича (Варна) постигна трета поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) със 78:76 (16:24; 23:17; 24:20; 15:15) в двубой от IX кръг.

Мрджан Мркович беше най-резултатен за победителите – 18 точки, а Станислав Цонков и Александър Янев добавиха по 14 точки.

Димитър Маринчешки вкара 21 точки за плевенчани, а Александър Груев и Мартин Маринов завършиха с по 19 точки.

Плевенчани стартираха срещата с пет безответни точки след точни стрелби на Маринов и Маринчешки, като до края на първата четвърт възпитаниците на Александър Дяковски не изпуснаха инициативата и в края на първата четвърт Спартак бе напред с осем точки – 24:16.

Гостите успяха да поддържат преднината си през по-голямата част от втория период, като по нищо не личеше, че съперниците им от Черно море ще успеят да стопят разликата. Все пак, в последните 2-3 минути „моряците“ се активизираха, а Янев, Цонков и Карамфилов бяха точни и върнаха домакините в играта – 39:41.

Черно море Тича стигна до равенството след шест минути игра в третата част - 52:52, а 60 секунди по-късно „моряците“ успяха и да стигнат до пълен обрат – 59:58 след две точки на Джурич. В оставащото време двата отбора си размениха по веднъж лидерството, а след 30 минути варненци бяха напред с минимална преднина – 63:61.

В началото на заключителните десет минути се разрази истинска битка за всеки сантиметър от терена, което се отрази и на качеството на играта и резултатността. Пет минути преди последния съдийски сигнал двата отбора бяха отбелязали едва пет точки, а резултатът бе 66:63 в полза на Черно море.

В оставащото време баскетболистите на терена коригираха мерника си, като до края на срещата играта вървеше буквално кош за кош, което бе изцяло в полза на домакините, които се поздравиха и с крайния успех – 78:76 (16:24; 23:17; 24:20; 15:15).

Черно море Тича – Спартак 78:76 (16:24; 23:17; 24:20; 15:15)

Черно море Тича: Цонков 14, Карамфилов 4, Мркович 18, Христов 5, Янев 14 (Куртев 1, Диков 6, Нацкин 6, Джурич 10)

Спартак: Груев 19, Коев 3, М.Маринов 19, Савич 2, Маринчешки 21 (Николов 3, Танев 7, Гълъбов 2, Дудев)