Реал Сосиедад изпревари Атлетико, нов тъжен ден за Валенсия (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надви с 3:2 гостуващия Валенсия в среща от 15-ия кръг на Ла Лига. Вилиан Жозе (2 и 24) и Хуанми (90) зарадваха "Аноета". Даниел Парехо (36 - дузпа) и Закария Бакали (93) се разписаха тима на Чезаре Прандели. Ако утре Спортинг Хихон вземе поне точка, ще избута Валенсия в зоната на изпадащите.

Домакините се възползваха от две идентични груби грешки в защитата на валенсианци и вкараха два гола. При корнер във втората минута Чаби Прието продължи топката, а на втората греда абсолютно сам беше Вилиан Жозе, който реализира с лекота. В седмата Давид Сурутуса стреля много опасно покрай вратата. В 24-ата отбраната на "лос че" отново "проспа" центриране от ъглов удар. Вилиан Жозе пак беше сам-самичък и за втори път вкара с глава - 2:0. Гостите от "Местайя" се върнаха в срещата в 36-ата, когато Даниел Парехо се разписа от дузпа. Само минута след появяването си в игра Санти Мина беше спънат в наказателното поле.

Героят от първата част Вилиан Жозе напусна с контузия в 48-ата минута. В 59-ата Адерлан Сантос направи кристална дузпа срещу Карлос Вела. Диего Алвеш обаче спаси удара в центъра на Вела. Бразилският страж отрази 23-а дузпа в Примера от 47 опита, което абсолютен рекорд в Испания. В 82-ата десният бек на "прилепите" Жоао Кансело получи втори жълт картон, след като фаулира Юри Берчиче. В 90-ата Вела асистира брилянтно с външен фалц, към устремилия се Хуанми, който засече топката в мрежата - 3:1. В 93-ата Закария Бакали вкара за "лос бланкинегрос", след като финтира вратаря Херонимо Руи, а след това преодоля и двамата бранители, заели места на голлинията - 3:2.

"Чури урдин" се изкачиха на четвърто място. Валенсия продължава да няма победа в Примера от 22 септември. Момчетата на Прандели няма да играят повече в Ла Лига до края на годината, тъй като следващият им мач - с Реал Мадрид, е отложен заради участието на "белите" на Световното клубно първенство.