Всичко си има край - РБ (Лайпциг) си намери майстора (видео)

Хитът на сезона в германската Бундеслига РБ (Лайпциг) най-после си намери майстора. Досегашният лидер в подреждането загуби с 0:1 при гостуването си на последния Инголщат 04 в двубой от 14-ия кръг на германския шампионат. Единственото попадение падна още в началото на мача, като точен бе Рожер. Новакът в елита записа първа загуба от старта на първенството и освен това сложи край и на серията си от осем поредни победи. Така единствен Хофенхайм остана без поражение от началото на шампионата в Бундеслигата.

След равностойно начало домакините успяха да се възползват от едно статично положение, за да открият резултата. Антони Юнг центрира към Рожер, който с глава вкара. До края на полувремето РБ наложи натиск, но домакините успяха да задържат преднината си. След почивката гостите тръгнаха още по-смело напред, но Инголщат отново показа доста добра организация в задни позиции. В края на мача и нервите взеха връх и в даденото от съдията продължение настана меле, при което съдията едва удържа двата тима да не се сбият. В суматохата Матю Леки получи два жълти картона и трябваше да напусне преждевременно терена. Така или иначе домакините успяха да запазят крехката си преднина и да се поздравят с важна и престижна победа.

По този начин тимът от Лайпциг вече не е лидер в класирането, след като Байерн (Мюнхен) се изравни по точки с РБ. Двата тима имат по 33, но по-добрата голова разлика дава предимство на шампионите. Инголщат пък успя да се измъкне от дъното и вече е 17-и, но с едва девет точки.