Левски с лесна победа над Арда в Суперлигата (видео + снимки)

Волейболният отбор на Левски записа лесна 5-а победа в Суперлигата на България. "Сините" биха без проблеми Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:11, 25:15) в мач от предпоследния 10-и кръг от първия полусезон, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Христо Ботев" в Горна Малина.

Така момчетата на Петър Шопов останаха на 5-о място с 5 победи, 5 загуби и 17 точки. Арда пък продължава да е на предпоследното 11-о място с 1 победа, 9 загуби и 3 точки. В последния 11-и кръг от есенния дял на първенството Левски ще гостува на шампиона Добруджа 07 (Добрич), докато кърджалийци са домакини на Марек Юнион Ивкони. Двете срещи са в петък (16 декември) съответно от 18,30 и 18,00 часа.

Интрига в първите два гейма напълно липсваше, като Левски спокойно контролираше играта. Единствено в третата част Арда се мобилизираха и дори за кратко водеха в началото й. След това играта се движеше точка за точка, но впоследствие Левски направи огромна разлика и безпроблемно затвориха гейма при 25:15, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за Левски отново бе Спас Байрев с 12 точки (3 аса и 41% ефективност в атака), а Гордън Люцканов направи силно включване с 10 точки (1 ас, 60% ефективност в атака и 9% перфектно посрещане) за победата. За тима на Арда Кирил Хаджиев завърши с едва 8 точки.

ЛЕВСКИ - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:19, 25:11, 25:15)
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 1, Спас Байрев 12, Симеон Александров 7, Мартин Павлов 2, Теодор Богданов, Александър Кордев 9 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 4, Гордън Люцканов 10, Иван Панков 3)
Старши-треньор: Петър Шопов
АРДА: Райчо Раев 1, Кирил Хаджиев 8, Валентин Димов 2, Невен Нешев 7, Димитър Узунов, Ивайло Великов 2 - Кристиан Пенчев-либеро (Сонер Яшар, Александър Илиев 1)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Левски)