Марсилия отмъкна три точки в дижонската мъгла (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:1 Дижон в мач от 17-ия кръг на Лига 1. По програма двубоят трябваше да се играе снощи, но гъстата мъгла принуди организаторите да преместят срещата за този следобед. Днес атмосферните условия също не бяха много благоприятни, но в крайна сметка срещата се изигра.

Резултатът откри за гостите Максим Лопес още в шестата минута, след което ОМ имаше няколко чисти шанса да удвои през първата част, но Бафетимби Гомис пропусна. В 78-ата Меди Абеид изравни от фаул, възползвайки се от намалената видимост на вратаря Йоан Пеле. Три минути преди края на мача обаче Бафе Гомис донесе успеха на гостите.

Това бе първа победа за Марсилия като гост през сезона. Така играчите на Руди Гарсия вече са осма позиция с актив от 24 точки. Дижон от своя страна е на 15-о място с 16.