Монтана разгроми Пирин с 5:0 при 19 годишните

Монтана разгроми с 5:0 Пирин (Благоевград) в среща от последния за есенния полусезон XV кръг от първенството на елитната „А” група 19, играна на терена изкуствена настилка в спортния комплекс  „Огоста”. Домакините превъзхождаха през целия мач като и петте им гола бяха много красиви. Резултатът бе открит в 20-та мин., когато след атака през центъра Мартин Пламенов вкара с удар покрай вратаря Петьо Яворов.

Само в разстояние на три минути малките монтанци решиха изхода от мача. В 41-та мин. Светлин Димитров удвои след самостоятелен пробив. Веднага след изпълнението на център Християн Илиев изведе Борислав Дамянов и той направи 3:0. Това съвсем стъписа гостите и минута преди почивката Мартин Пламенов покачи. Крайният резултат оформи в 62-та мин. с шут от 20 метра влезлият като резерва Гроздан Иванов.

Монтана: Павел Здравков, Марио Благоев, Денис Петров, Алекс Асенов, Николай Христов, Християн Илиев-кап., Светлин Димитров, Мартин Пламенов, Валентин Лазаров, Борислав Дамянов, Пресеян Русенов (Венислав Иванов, Денис Пепелярски, Самуил Димитров, Гроздан Иванов, Милен Ангелов, Марти Митрофанов). Треньор: Светлан Кондев.

Пирин: Петьо Яворов, Константин Митев, Георги Григоров, Васил Николов-кап., Илиян Бабулев, Христо Младенов, Методи Стефанов, Янислав Борисов, Марио Топузов, Емилиян Христов, Мартин Бояджиев (Дейвид Тупалов, Слави Корчев, Слави Колчунков, Мартин Борисов, Костадин Христов, Асен Крушовски). Треньор: Венцислав Гочев.

Голмайстори: 1:0 Мартин Пламенов (20), 2:0 Светлин Димитров (41), 3:0 Борислав Дамянов (42), 4:0 Мартин Пламенов (44), 5:0 Гроздан Иванов (62).

Главен съдия: Методи Павлов.