Съседски подарък изкачи Байерн обратно на върха (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) отново поведе в Бундеслигата, след като изпревари досегашния лидер РБ (Лайпциг). В среща от 14-ия кръг шампионите унижиха Волфсбург с 5:0 у дома, а по същото време баварският съсед Инголщат 04 нанесе първа загуба на новаците - 1:0, с което мюнхенци излязоха на върха заради по-добрата си голова разлика. На 21 декември е директният сблъсък между Байерн и Лайпциг.

Бъдещият татко Роберт Левандовски вкара две попадения, а по веднъж точни бяха Ариен Робен, Дъглас Коща и Томас Мюлер, за когото това беше едва първи гол от началото на сезона в първенството. В същото време Волфсбург е на една крачка от изпадащите.

Байерн (Мюнхен) - Волфсбург 5:0

Лева, Мюлер, Франк Рибери и Робен трябваше да притесняват защитата на "вълците" в схема 4-2-3-1, към която Карло Анчелоти вече се пренасочи. В същото време колегата му Валериен Исмаел продължава да търси точната постройка за тима си, като днес видяхме Якуб Блашчиковски като халф-бек, а Борха Майорал получи шанс да играе в тандем с Марио Гомес. "Вълците" бяха без национала Юлиан Дракслер, който беше изваден от групата, след като каза, че иска да бъде продаден.

Всичко беше решено до средата на първото полувреме, когато Байерн вече водеше с 2:0 след типичен за Робен гол в 18-ата минута и попадение на Левандовски в 22-ата минута след щастлив рикошет. В 58-ата минута полският реализатор отново извади късмет да бъде на точното място след шут на Мюлер и добави втори гол, а в 76-ата минута дойде ред на германския нападател да се разпише за 4:0. Десет минути по-късно резервата Коща опъна мрежата на Диего Беналио за последно.

Волфсбург се представи повече от слабо и само на два пъти беше близо до попадение. Гомес не уцели вратата в 61-ата минута, а малко по-късно Даниел Калиджури удари греда. Вероятно заради тоталното безличие в играта на тима Исмаел пусна като смени двама тийнейджъри.

Днешните гости ги очаква тежък завършек на футболната есен, защото им предстоят мачове срещу Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Мьонхенгладбах). В същото време Байерн ще гостува на Дармщат 98, преди после да приеме РазенБалшпорт.