Пета победа за Мартен Фуркад в Световната купа по биатлон през този сезон

Французинът Мартен Фуркад постигна трета победа за Световната купа по биатлон през този сезон, след като беше най-бърз в днешното преследване на 12,5 километра. Фуркад завърши първи с време 30:27.4 минути без да допусне нито една грешка от четирите стрелби.

На 2-о място остана норвежецът Емил Хегле Свендсен, който също не сбърка нито един път при стрелбата, но изостана на 6 секунди. Трети се нареди руснакът Антон Шипулин, който изостана на 6,2 секунди с една грешка при изстрелите. За Шипулин това е национален рекорд, тъй като стана най-успешният биатлонист с най-много призови места сред руските и съветските състезатели в този спорт. Днес той стъпи на почетната стълбичка за 33-и път, като изпревари с един подиум легендата Владимир Драчьов.

Двама българи участваха днес в дисциплината. Красимир Анев завърши на 25-о място с две грушки при стрелбите и изоставане на 2:28.6 минути. Другият българин- Антон Синапов, е на 52-о място с четири грешки при стрелбата и изоставане на 4:48.4 минути. В генералното класиране за Световната купа Фуркад води с 288 точки, пред Йоханес Бьое, който днес остана 4-и, със 193 точки. Трети е Шипулин със 173. Анев е на 28-о място с 67 точки.