ЛеБрон стана 9-и най-добър реализатор в историята на НБА, Уестбрук изравни рекорд на Джордан

Леброн Джеймс вкара 27 точки за успеха на Кливланд със 114:84 над Маями и се придвижи на 9-о място в листата на реализаторите на НБА. След като се разписа с поднасяне към коша 6:58 минути преди края, Джеймс задмина Елвин Хейс в класацията и вече има 27 315 точки в кариерата си. Минута по-късно четирикратният носител на приза за най-полезен играч напусна терена и получи овациите на публиката. Кевин Лав, за когото беше взето решение дали ще играе в последния момент заради проблеми в гърба, вкара 28 точки и взе 15 борби за Кавалиърс. Той не дойде сутринта с отбора в залата, когато имаха лека тренировка само изстрели, но след това се включи в срещата.

Кайри Ървинг добави 23 точки при третата победа на отбора. За гостите от Маями, които са последни в Югоизточната дивизия Дерик Уилямс вкара 17 точки. Хюстън победи със 102:99 Оклахома като гост с 21 точки на Джеймс Хардън. Ръсел Уестбрук реализира седми пореден трипъл-дабъл за Тъндър, но и това не помогна на домакините. Уестбрук приключи мача с 27 точки, 10 рибаунда и 10 асистенции. Това е най-дългата серия от трипъл-дабъл на един играч от 1989-а година, когато това е направил невероятният Майкъл Джордан. Но най-много има Уилт Чембърлейн за Филаделфия през 1968-а година. Иначе за баскетболиста от Оклахома това е 12-о подобно постижение през сезона и 49-о в каирерата. Торонто продължава да бъде най-убедителният отбор в Атлантическата дивизия и сега се наложи над 2-ия Бостън със 101:94.

Кайл Лоури отбеляза рекордните за сезона 34 точки, 21 от които през второто полувреме. Все пак Селтикс остават на 2-а позиция в дивизията си с 13 победи и 10 загуби. Бостън водеше на полувремето с 8 точки, което обаче не ес оказа проблем за Раптърс, обърнали развоя до 11 в своя полза в началото на четвъртия период. След това с последни сили домакините съкратиха до 4 точки пасив минута преди края, но Ал Харфорд фаулира Лоури при опит за стрелба от тройката.

30 секунди преди края потърпевшият вкара и трите наказателни удара и успокои гостите. ДиМар ДиРозан вкара 24 точки, а Нейтъл Пауъл добави 20 за победителите. Харфорд и Ейвъри Брадли се отличиха с по 19 за Бостън. Шарлът продължава да показва добро ниво през този сезон и сега се наложи със 109:88 у дома над Орландо. Отборът е убедителен лидер в Югоизточната дивизия с 14 победи и 9 поражения, пред Атланта, които са с 12/12. Ник Батъм и Майкъл Кид-Гилхрист вкараха по 16 точки за третата поредна победа на отбора от щата Джорджия. Кеба Уокър не игра през повече от 50 процента от времето, но завърши с 15.