Анахайм спечели дербито на Запад

Брандън Дубински вкара гола, който счупи равенството 1:1, а Калъмбъс Блу Джакетс разби Детройт с 4:1 и записа пета поредна победа в първенството на НХЛ. Лукас Седлак вкара първото си попадение с екипа на Блу Джакетс, а Кам Аткинсън през първата част и Сам Гагнър на празна врата в края добавиха другите голове. За домакините от Детройт точен беше Дилън Ларкин при числено превъзходство във втория период.

С победата си Калъмбъс е на 3-о място в Столичната дивизия на 3 точки от лидера Рейнджърс. Анахайм спечели с 3:2 дербито със Сан Хосе и остава начело в Тихоокеанската дивизия с 33 точки, колкото има и Едмънтън. Хампус Линдхолм вкарва първото си попадение презп този сезон 5:38 минути преди края на мача. Той изигра първата си среща от 9-и ноември насам, а преди това в 15 мача нямаше попадение. Вратарят на победителите Джонатан Берние спаси 22 удара.

Ню Йорк Рейнджърс събра 39 точки и води на Изток заедно с Монреал, след като се наложи с 1:0 над Чикаго след продължение. Единственото попадение вкара Ник Холдън 55 секунди след началото на допълнителното време. Дерек Степан проби край мантинелата и подаде в центъра на Холдън, който прониза Скот Дарлинг за четвъртото си попадение от началото на сезона. Минесота се наложи с 3:2 над Едмънтън след дузпи, а Ерик Стаал при шестото завъртане. Мат Думба и Джейсън Цукър вкараха в редовното време за победителите, които се радват на третата си поредна победа. Леон Драйзайтъл и Райън Нюджънт-Хопкинс бяха точни за Едмънтън.