Лудогорец с 13-а поредна победа - звездата на "орлите" герой (видео)

Лудогорец постигна 13-а поредна победа в Първа лига, след като се наложи с 1:0 при домакинството си на намиращия се в отлична форма тим на Локомотив (Пловдив) в мач от 18-ия кръг на родното първенство.

В герой за разградчани се превърна тяхната звезда Джонатан Кафу, който реализира в 34-ата минута пореден решаващ гол през този сезон.

Орлите можеха да спечелят и по-убедително, но пропуски на нападателите в зелено, а веднъж и гредата след шут на Кафу спасиха смърфовете от по-сериозно поражение.

Срещата започна равностойно, като първата опасност дойде в 9-ата минута, когато след грешка на гостуващата отбрана Марселиньо отне топката и подаде към Вандерсон, който стреля опасно, но покрай лявата греда на Ел Харуби.

В 31-ата минута и Кешерю опита да изненада пловдивския страж, но Ел Харуби отново спаси. Последва много сериозен натиск на домакините, който даде резултат в 34-ата минута. Тогава Дяков подаде към Марселиньо, той от своя страна подаде към Кафу. Нападателят финтира Котев и с техничен диагонален шут в долния ляв ъгъл вкара за 1:0 за Лудогорец.

В 39-ата минута Локо осъществи добра атака отляво. Иван Горанов намери Бакалов, но бившият футболист на орлите стреля над вратата. Това бе първата реална възможност за състава на пловдивчани.

Четири минути след почивката разградчани като по чудо не вкараха втори гол. Марселиньо изведе Кафу, който стреля силно от десетина метра, но в напречната греда.

В 59-ата минута нова брилянтна атака на домакините завърши с центриране на Кафу към Кешерю, който стреля от воле с левия крак, но Ел Харуби изби. Малко по-късно опасен удар на Козмин Моци с глава профуча опасно близо покрай лявата греда на пловдивската врата.

Постепенно 5-кратният шампион на България намали темпото и се прибра малко по-назад, разчитайки предимно на контраатаки. При една от тях Паломино изведе Кафу зад отбраната на гостите, бразилецът напредна, финтира притичалия Горанов и върна към свой съотборник, но в крайна сметка не се стигна до голово положение.

До края на срещата Локо опита да осъществи някакъв натиск, имаше няколко възможности да центрира от статични положения, но не се възползва от тях и така инкасира първо поражение под ръководството на новия треньор Едуард Ераносян.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ПД 1:0