Домо и Хичо носят победа на Славия срещу последния (видео+галерия)

Отборът на Славия постигна изключително важен успех с 2:0 над Монтана в мач от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Това е шеста победа за "белите" в шампионата, а основните "виновници" за това са Николай Димитров и Валери Домовчийски, които реализираха попаденията в срещата на стадион "Васил Левски".

Първият гол заби Хичо, след като матира Христо Иванов с мощен шут с левия крак. Красивото попадение е първо за бившия играч на Левски с екипа на "белите". Интересен факт е, че това е 10-ият различен голмайстор за тима през този сезон. Крайният резултат оформи Домо в 48-ата минута, след като излезе очи в очи с капитана на гостите и с лекота заби четвъртия си гол в шампионата.

Положението в Монтана остава критично. Играчите на Атанас Джамбазки са в серия от четири поредни загуби. "Сините" остават на последното място в таблицата с актив от едва 8 точки.
Славия - Монтана Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите в село Хитрино, където тази сутрин експлодираха цистерни с пропилен и пропан-бутан. В резултат на взрива загинаха петима души.
Славия - Монтана
В 17-ата минута дойде и първата ситуация пред играчите на Монтана. Петър Атанасов засече центриране, но опитът му мина встрани от вратата. Малко по-късно Иван Минчев получи възможност да накаже бившия си отбор, но халфът не успя да стреля. В 40-ата минута Маркиньос пробва да изненада от пряк свободен удар младия страж на Славия, но опитът му бе твърде слаб, за да затрудни Антониос Стергиакис.Славия - Монтана Последната интересна ситуация за първата част на стадион "Васил Левски" дойде в 44-ата минута, когато Омар Абуд засече перфектно центриране от корнер, но Шоко изчисти кълбото от голлинията.Славия - Монтана Второто полувреме започна по перфектен начин за домакините, след като в 48-ата минута Валери Домовчийски направи резултата 2:0. Той получи извеждащ пас от Иван Минчев и с лекота заби своя четвърти гол в Първа лига. В 65-ата минута Петър Атанасов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където бе Стивън Петков, но голаджията не успя да засече подаването.
В 69-ата минута Сергей Георгиев също опита да накаже "белите", но ударът му бе спасен от Стергиакис. Малко по-късно Николай Димитров бе близо до втория си гол в срещата, но след като влезе остро в наказателното поле, Хичо шутира твърде силно и високо над вратата. В 80-ата минута Омар Абуд получи втори жълт картон и остави "белите" с човек по-малко. Това бе и последната по-интересна ситуация в сблъсъка от Първа лига.

Славия - Монтана 2:0