Лехия с Гамаков отново превзе върха в Полша

Отборът на Лехия (Гданск) записа клсическа победа с 3:0 над Шльонск (Вроцлав) в домакинството си от 19-ия кръг на полската Екстракласа. Тази победа качи тима еднолично на върха във временното класиране с 39 точки, поне преди изиграването на останалите срещи. Цял мач за домакините записа българинът Милен Гамаков, а Симеон Славчев не бе в групата за двубоя.

Точни за успеха на Лехия бяха Пайшао в 30-ата и 90-ата минута и Кусвик в 58-ата минута.

В по-ранния мач от кръга Погон (Шчечин) не успя да победи Заглембе (Любин), като мачът завърши при резултат 1:1. Гостите поведоха чрез Букса в 62-ата минута, но домакините стигнаха до равенството чрез Фрашчак в 64-ата минута. Българинът Спас Делев не игра в мача, а Погон заема 7-ото място в класирането с 26 точки.