Монтана със 7-а поредна победа, излезе временно начело в Суперлигата (снимки)

Волейболистите на Монтана излязоха временно начело в класирането на Суперлигата на България, след като записаха 7-а поредна и общо 9-а победа. Воденият от треньора Даниел Пеев биха категорично Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:18, 27:25, 25:15) в мач от 10-ия кръг, игран тази вечер пред около 250 зрители в своята зала "Младост".

Така монтанчани излязоха начело във временното класиране с 9 победи, 1 загуба и 28 точки, но преди мача на ЦСКА, който утре посреща шампиона Добруджа 07 (Добрич). Нефтохимик пък остана на 5-о място с 15 точки след 5 победи и 5 загуби, с колкото е и 6-ия Марек, но с 13 точки. В следващия последен 11-и кръг от първия полусезон Монтана ще гостува на Славия, докато срещата на бургазлии като домакини на Черно море (Варна) е под въпрос заради претърпяната миналата седмица тежка катастрофа от варненци.

Монтана бяха без контузения си основен разпределител Любомир Агонцев, който изгледа срещата отстрани.

В началото на първия гейм гостите от Нефтохимик поведоха с 8:4 до първото техническо прекъсване, но след това Николай Къртев ги затрудни максимално с изпълнението си на сервис и Монтана взе гейма с 25:18. Изключително драматична бе втората част, в която бургазлии водеха почти до края. Момчетата на Петър Дочев бяха само на точка от спечелването на гейма при 24:21, но Явор Генов сгреши фатално и това срина психически отбора. Златко Кьосев пък ги довърши с три последователни аса за 27:25. Третият гейм просто се доигра и Монтана спечели с 25:15 и 3:0.

Най-полезни за Монтана станаха Златко Кьосев (6 аса!!!, 1 блок, 43% ефективност в атака и 11% перфектно посрещане) и Минчо Минчев (1 ас и 58% ефективност в атака) със 17 и 16 точки за победата. За тима на Нефтохимик Петър Христов завърши с 18 точки (3 блока, 1 ас и 52% ефективност в атака), но това не бе достатъчно за успеха.

МОНТАНА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:18, 27:25, 25:15)
МОНТАНА: Златко Кьосев 17, Борис Наков 3, Александър Симеонов 11, Минчо Минчев 16, Делчо Раев 3, Николай Къртев 8 - Добромир Иванов-либеро
Старши-треньор: Даниел Пеев
НЕФТОХИМИК 2010: Явор Генов 8, Красимир Гайдарски 4, Георги Чалъков 3, Лукаш Силва 1, Петър Христов 18, Мартин Пенев 4 - Мартин Иванов-либеро (Георги Петров 1)
Старши-треньор: Петър Дочев.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)