Марек измъкна дербито на Югозапада (видео)

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) постигна втора поредна и общо 5-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Найден Найденов измъкнаха дербито на Югозапада, след като надиграха вкъщи Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:21) в един от интересните мачове на предпоследния 10-и кръг от първия полусезон, игран тази вечер пред около 250 зрители в спортната зала в Дупница.

Така дупничани се изкачиха на 6-о място във временното класиране с 5 победи, 5 загуби и 13 точки. Въпреки поражението пък, Пирин остана 3-и със 7 победи, 3 загуби и 20 точки. В последния 11-и кръг от есенния дял на първенството Марек ще гостува на Арда (Кърджали), докато разложани ще са домакини на Миньор (Перник). Двете срещи са в петък (16 декември) от 18,00 часа.

Скритият джокер Светослав Станков се оказа ключът към победата на Марек. Разпределителят се появи от пейката, и успя да донесе нужното спокойствие, за да стигнат дупничани до успеха. Всички геймове вървяха точка за точка, но Марек доминираше на полето. Пирин направи твърде много грешки и изпусна аванс от 8 точки в последния четвърти гейм, и се пречупи пред блокадата на домакините.

Над всички за Марек бе угандийският диагонал Окелло Дауди със страхотните 26 точки (5 блока!!!, 2 аса и 40% ефективност в атака), а Станислав Величков добави още 20 точки (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) за победата. За тима на Пирин Венцислав Георгиев се отчете с 20 точки (1 блок и 39% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:21)
МАРЕК: Константин Нечев 2, Окелло Дауди 26, Станислав Величков 20, Ангел Велков 13, Борислав Апостолов 6, Венцислав Трифонов 10 - Христо Колев-либеро (Преслав Йорданов, Светослав Станков)
Старши-треньор: Найден Найденов
ПИРИН: Дилян Игнатов 1, Венцислав Георгиев 20, Благовест Катранджиев 10, Георги Елчинов 15, Костадин Гаджанов 6, Мартин Кръстев 5 - Виктор Копанаров-либеро (Владимир Панев, Боян Иванов, Георги Левенов, Ивайло Пахов-либеро)
Старши-треньор: Иван Дурев.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)