Генк е последният потенциален съперник на Лудогорец

Генк победи с 2:0 Сасуоло като гост в последния мач от груповата фаза на Лига Европа. Успехът на белгийския тим дойде с известно закъснение, тъй като двубоят, който трябваше да се играе вчера, бе отложен заради гъста мъгла. Със спечелените днес точки Генк измести Атлетик Билбао от първото място в Група F. Така отборът от Белгия стана последният тим, който може хипотетично да се изправи срещу Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа. Както е известно, българският шампион ще бъде непоставен в жребия за елиминационната фаза на втория по сила турнир.

И двете попадения днес бяха реализирани през втората част. Браян Хейнен откри резултата в 58-ата минута. Самата проби добре отдясно и намери своя съотборник в наказателното поле. Хейнен завърши хладнокръвно от около 12 метра - 0:1. 1/4 час преди края Сасуоло имаше страхотна възможност да изравни, но удар на Мацители срещна гредата. В 80-ата Леандро Тросард удвои, след като засече от границата на малкото наказателно поле подаване по земя на Карелис.

Това бе първа домакинска загуба за Сасуоло в евротурнирите. Италианският тим завършва на последно място в Група F, с актив от пет точки, в дебютното си участие в надпреварата. Генк е на върха с 12 точки, Билбао остава с десет, а Рапид завършва с шест пункта.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!