Марица гостува на ЦСКА днес в последния за полусезона кръг от НВЛ

Марица (Пловдив) гостува днес на ЦСКА (София) в изтеглен с ден по-рано мач от последния за първия полусезон седми кръг от женската Национална волейболна лига. В петъчния следобед на 9 декември Жълто-сините гостуват на Червените от 16:00 б.в. в столичната зала Васил Симов.

Шампионките от Марица заминават за София с цел да продължат перфектното си представяне от началото на сезона и да добавят още една чиста победа към актива си, който до този момент наброява цели пет такива.

Въпреки че имат един изигран мач по-малко, пловдивчанки са водач във временното класиране с 5 победи, 15 точки и 15:0 гейма от 5 срещи. За тях с днешния двубой с ЦСКА волейболната 2016 година все още не приключва, тъй като другата седмица те имат да изиграят и отложения си от втория кръг домакински мач със Славия (София). Тъй като отборът на Раковски (Димитровград) също има пет победи в актива си и “диша във врата“ на Марица от второто място в таблицата, момичетата на Иван Петков още не са си осигурили званието есенен първенец. Те имат нужда от още една победа в оставащите си два мача, за да се бетонират на върха по време на паузата между двете половини на редовния сезон.

В същото време, ЦСКА се намира на пето място в таблицата с 3 победи, 3 загуби, 9 точки и 9:10 гейма. Като домакини до този момент възпитаничките на треньорката Юлия Иванова имат само една загуба – срещу съгражданките си от Славия. При какъвто и да е резултат от днешната среща софийският тим няма как да се премести нагоре или надолу в класирането за полусезона и със сигурност ще “зимува“ на петата позиция.

Както обикновено, пресслужбата на Марица ще информира за резултата след всеки гейм в официалната страница на клуба в Twitter.