Монреал оглави еднолично НХЛ след успех над Ню Джърси

Монреал разгроми гостуващия Ню Джърси с 5:2 и оглави еднолично класирането в Националната хойкена лига с актив от 39 точки след 27 изиграни мача от редовния сезон. Тори Мичел вкара два пъти за канадците, а Филип Дано завърши с гол и асистенция, а Артури Лехконен и Макс Пачорети също се разписаха.

Хокеистите на Монреал отправиха рекордните си за сезона 48 удара към вратата на съперника в двубоя.
Адам Енрике завърши с гол и асистенция за попадението на Тейлър Хол, а вратарят Кори Шнайдер отрази 44 шайби, но това не беше достатъчно за гостите.

Носителят на купа "Стенли" Питсбърг постигна четвърти пореден успех след 5:1 Флорида като гост и остана на върха в дивизия "Метрополитън" с 37 точки. Шампионите развалиха домакинския дебют на новия наставник на съперника Том Роу, който замени уволнения Жерар Галан в края на миналия месец.

Сидни Кросби и Конър Шиъри се отличиха с по гол и асистенция, а гостите реализираха три безответни попадения в първите 7:34 минути на мача по пътя си към успеха.

Том Кунхакл, Мат Калън и Карл Хагелин също вкараха, а вратарят Мат Мъри спаси 28 удара.
За домакините се разписа 44-годишният ветеран Яромир Ягър, шампион с Питсбърг през 1991 и 1992 година. Това беше 755-о попадение в лигата за чеха, който е трети във вечната ранглиста на стрелците.
Филаделфия навакса изоставане от 3:5 срещу гостуващия Едмънтън и след 6:5 постигна седма поредна победа в НХЛ.

Михаел Рафл реализира решаващия гол 89 секунди преди сирената. Клод Жиру се отличи с два гола и асистенция, Марк Щрайт, Пиер-Едуар Белмар и Якуб Ворачек също се разписаха, а домакините реализираха обрат в последните 15 минути на двубоя.

Леон Драйзайтъл записа гол и две асистенции, но Едмънтън пропиля аванс в резултата в четвърти пореден мач и загуби.

Дъги Хамилтън вкара в 69-ата секунда на продължението, а Калгари се наложи над Аризона с 2:1 като гост, постигайки петата си поредна победа.

Капитанът Марк Джордано вкара за канадците в редовното време, а вратарят Чад Джонсън отрази 27 шайби. Макс Доми се разписа за домакините.

Колорадо прекъсна серия от шест мача без успех след 4:2 над домакина Бостън. Мат Дюшен записа десетия си гол за сезона, а Нейтън Макнинън, Джон Мичъл и Карл Сьодерберг също се разписаха, а вратарят Калвин Пикард направи 29 спасявания.

Колорадо остана без поражение в Бостън в 11-и пореден мач от 30 март 1998 година насам.
За домакините два пъти се разписа Давид Пащрънак.

Отборите от Ню Йорк имаха добър ден.

Кевин Хейс вкара 69 секунди преди края при числен превес и донесе успеха на Рейнджърс над домакина Уинипег с 2:1, а Андерс Лий се разписа два пъти за победата на Айлъндърс над гостуващия Сейнт Луис с 3:2.