Йордан Минчев игра при победа на Фенербахче в Евролигата (видео)

Отборът на Фенербахче, където от този сезон играе българинът Йордан Минчев, записа осма победа в редовния сезон на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на Цървена звезда (Белград) с 87:72 (20:18; 21:13; 27:19; 19:22) в двубой от XI кръг на най-авторитетната клубнта надпревара на Стария континент.

Минчев се включи в двубоя от резервната скамейка и престоя на терена 8:42 минути, за които записа срещу името си 2 борби.

Най-резултатен за „фенерите“ беше Екпе Юдо с 15 точки, а Ян Весели и Перо Антич добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Марко Симонович беше най-резултатен за сърбите – 14 точки, а Чарлс Дженкинс и Милко Биелица завършиха съответно по 12 и 11 точки.

През първата четвърт играта вървеше изключително оспорвано, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, а след десет минути игра Фенербахче имаше аванс от само две точки – 20:18. През втория период турците поеха пълен контрол върху събитията на терена и на почивката разликата вече бе двуцифрена – 41:31.

Всичко в този двубой приключи до голяма степен през третата част, когато преднината на Фенербахче достигна до 18 точки – 68:50, а в заключителните десет минути домакините не срещнаха особени трудности да задържат аванса си и да се поздравят с крайния успех – 87:72 (20:18; 21:13; 27:19; 19:22).