Шалке падна от още един Ред Бул, Ница взе втори успех (видео)

Шалке 04 не успя да сътвори същото геройство като Шахтьор (Донецк) и да завърши с шест победи от шест кръга в групите на Лига Европа. До тази вечер германският тим имаше пет успеха, но допусна загуба с 0:2 при гостуването си на Ред Бул (Залцбург). "Миньорите" обаче остават първи и ще са поставени на жребия за 1/16. В другата среща от Група "I" Ница надви Краснодар с 2:1 у дома.

И двата мача тук обаче бяха без значение, защото още в предишния кръг стана ясно, че руснаците са недостижими на втората позиция, а "кралскосините" - на първата.

Ксавер Шлагер вкара за Залцбург срещу Шалке 04 след 22 минути игра, но големият герой за австрийския тим беше вратарят Чичан Станкович, който спаси половин дузина удари, отправени основно от Донис Авдийя. Германците излязоха с доста от резервите си, но направиха добър мач. В четвъртата минута на добавеното време те допуснаха второ попадение, дело на Йосип Радошевич.

Любопитното е, че това е втора поредна загуба за Шалке 04 от отбор на бранда Ред Бул. В събота съставът от Гелзенкирхен беше победен с 2:1 от РБ (Лайпциг) в Бундеслигата.

По-интересно беше край Лазурния бряг във Франция, където Ница изоставаше с 0:1 до 63-ата минута, но се докопа да победата след червен картон с дузпа, реализирана от Алекси Босети, и точен удар на Максим Льо Маршан. Марио Балотели излезе като титуляр за домакините, но беше заменен на почивката.

РБ Залцбург - Шалке 04 2:0
1:0 Шлагер (22)
2:0 Радошевич (94)

Ница - Краснодар 2:1
0:1 Смолов (52)
1:1 Босети (64) дуз.
2:1 Льо Маршан (78)