Саутхамптън излетя от Лига Европа след домакински провал (видео)

Отборът на Саутхамптън приключи участието си в Лига Европа, след равенство 1:1 с Апоел (Беер Шева) в последния си мач от група “К”. Срещата бе пряк сблъсък за второто място в групата, а “светците” се нуждаеха от победа или нулево реми, но за тяхно съжаление не успяха да направят нито едно от двете и си взеха сбогом с турнира, за сметка та Апоел.

Англичаните доминираха през почти целия мач, но така и не успяваха да материализират превъзходството си. През първата част на два пъти Нейтън Редмънд отправи опасни удари, които обаче бяха спасени от вратаря. През второто полувреме пък с пропуски се отличиха и Райън Бертран и Върджил ван Дайк.

Така се за пореден път се получи старото футболно клише, че когато не вкараш, ще ти вкарат. Апоел търпеливо изчака своя шанс, който дойде в 79-ата минута. Тогава Шабтай се възползва от грешка в отбраната и отне топката пред наказателното поле и подаде на Бузагло, който с прекрасен удар по земя в обратния ъгъл не остави шансове на вратаря за 0:1.

В добавеното време на срещата “светците” върнаха интригата чрез Ван Дайк, който се разписа с глава. Минута след това пък Мая Йошида можеше да зарадва феновете на “Сейнт Мери”, но също с глава направи страхотен пропуск отблизо.

Така Апоел (Беер Шева) се добра до второто място в групата с 8 точки, колкото имат и англичаните, но те остават втори заради по-лоши показатели в преките сблъсъци. В крайна сметка обаче израелците ще играят в турнира и напролет.

Саутхамптън - Апоел (Беер Шева) 1:1
0:1 Бузагло (79)
1:1 Ван Дайк (91)