Селта ликува срещу Иван Иванов и продължава напред (видео)

Отборът на Селта (Виго) зае второто място в група G на Лига Европа и ще играе на 1/16-финалите. Тази вечер момчетата на Едуардо Берицо надвиха с 2:0 Панатинайкос на гръцка земя. Цял мач за домакините изигра Иван Иванов. "Небесносините" се нуждаеха от по-голяма победа от тази на Стандард (Лиеж), за да продължат напред. Белгийците стигнаха само до 1:1 срещу безспорния водач в групата Аякс.

Мачът в Гърция започна с отличен шанс пред Риналди във втората минута, който не успя да преодолее Рубен Бланко от непосредствена близост. В ответната атака гостите от "Балаидос" стигнаха до гол. Джон Гуидети отбеляза с глава след хубаво завъртане на топката от десния фланг - 0:1. В 12-ата Уго Майо отново центрира много добра топка, но Даниел Вас пропусна с глава. От щаба на галиския тим слушаха с едно ухо срещата между Стандард и Аякс и се зарадваха в средата на полувремето на гола на холандците. В 32-ата Неманя Радоя шутира покрай гредата.

Второто полувреме вървеше бавно и протяжно. Домакините не намираха живец и идеи в предни позиции. В 75-ата минута Моледо показа тотална липса на ориентация и в опит да изчисти топката изрита Гуидети в наказателното поле. От бялата точка Фабиан Ореяна не пропусна да удвои аванса на испанците.

Двубоят в Белгия беше забавен заради пиротехника, която стигна и до терена. В 27-ата минута Ел Гази откри резултата в полза на холандците след диагонален удар от въздуха - 0:1. В 84-ата Бенито Раман изравни с глава в 84-ата, позициниран на първата греда. За повече силите на Стандард не стигнаха.