Макаби (Тел Авив) победи Дъндолк само за престиж (видео)

Отборът на Макаби (Тел Авив) не упя да се пребори за второто място в група “D” на Лига Европа и няма да играе на 1/16-финал в турнира. Израелският тим свърши своята работа тази вечер и надигра с 2:1 Дъндолк, но в същото време АЗ Алкмаар победи с 3:2 Зенит и не даде шанс да бъде изместен от заветното второ място.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута от дузпа, реализирана от Бен Хаим, но в 27-ата минута Дъндолк се върна в мача след автогол на Даса. Победното попадение за Макаби пък бе дело на Миха с изстрел от границата на наказателното поле.

В крайна сметка Макаби завършва на 3-ото място в класирането със 7 точки, а Дъндолк остава последен с спечелени 4 точки.

Макаби (Тел Авив) - Дъндолк 2:1
1:0 Бен Хаим (22-д)
1:1 Даса (29) авт.