Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

АЗ Алкмаар спря Зенит и се добрa до 1/16-финалите

Отборът на АЗ Алкмаар спря победната серия на Зенит (Санкт Петербург) в Лига Европа и нанесе първата загуба на руския тим в група “D”. Холандците  се наложиха с 3:1 в срещата меду двата тима от посления кръг на груповата фаза, като това бе изключително ценен успех за тях и той им гарантира продължаване на 1/16-финал в турнира.

АЗ откри резултата още в 7-ата минута, когато Риенстра бе оставен да напредне през центъра на терена и с прекрасен удар да прати топката във вратата за 1:0. След това в 43-ата минута Хапс получи в пеналта и стреля в далечния ъгъл на вратата, като с помощта на гредата топката се озова в мрежата за 2:0.

Зенит върна интригата в мача в 59-ата минута, когато Жулиано с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле намали на 2:1. В 68-ата минута обаче домакините си върнаха преднината от два гола, след като Танкович напредна през центъра и с техничен прехвърлящ удар вкара за 3:1.

Все пак в края напрежението се върна, тъй като Вуйтенс си вкара автогол за 3:2, но играчите на АЗ удържаха крехката си преднина и се поздравиха с победата.

Така Зенит завършва на първото място в групата с 15 точки, АЗ Алкмаар  също продължава напред в турнира от втората позиция, като завършва там със спечелени 8 точки.

АЗ Алкмаар - Зенит 3:2
1:0 Риенстра (7)