Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Мъри си тръгна безславно от Европа, Живко Миланов продължава убедително (видео)

Отборът на Астана, воден от Станимир Стоилов, загуби с 0:3 гостуването на Йънг Бойс в последен мач от група В на Лига Европа. Тимът от Казахстан нямаше шансове за класиране преди този двубой. В другата среща от групата АПОЕЛ (Никозия) надви с 2:0 Олимпиакос, като българинът Живко Миланов игра цял мач. Напред продължават кипърците и гърците.

Първото полувреме в Швейцария беше лишено от голови възможности. Статистиката за точните удари към вратите беше доста постна. Най-добрият шанс преди почивката се откри пред Мишел Абишер в 36-ата минута, но Ненад Ерик се прояви с избиване в корнер.

В средата на второто полувреме швейцарците нанесоха три голови удара. В 63-ата минута Микаел Фрей овладя топката на ръба на наказателното поле и я изпрати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл. В 67-ата Оаро получи в наказателното поле и изстреля кълбото в горния ляв ъгъл за зрелищно попадение - 2:0. В 71-ата Торстен Шик беше на точното място, за да насочи в мрежата за класическа преднина.

В Никозия АПОЕЛ и Олимпиакос бяха спокойни за класирането напред. В 20-ата минута Пиерос Сотиро отбеляза с глава след хубава колективна акция. В 41-ата гръцкият тим беше близо до изравняване, но сантиметри не достигнаха на Бруно да Силва след удар с глава. В 83-ата Игор де Камарго вкара втори гол за кипърския тим.