Сент Етиен спечели Група "С" след суперобрат срещу Андерлехт (видео)

Отборът на Сент Етиен зае първото място в крайното класиране в Група "С" на Лига Европа. Това стана факт, след като френският тим направи страхотен обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на белгийския Андерлехт. Така Сент Етиен събра 12 точки, а Андерлехт остана втори с 11. На третата позиция финишира Майнц 05 с 9 точки, а на последното място е Габала с 0 точки. Германският тим надделя над Габала с 2:0 у дома, след като Александер Хак с удар отблизо в 30-ата минута откри резултата, а в 40-ата Пабло де Бласис с глава реализира второто попадение.

В Брюксел Александру Чипчиу даде аванс на Андерлехт в резултата в 21-ата минута с шут от границата на вратарското поле. Десет минути по-късно сънародникът на Чипчиу - Николае Станчиу, с отличен удар по земя изпрати топката в долния ляв ъгъл на стража Стефан Руфие.

Анри Сайве в 54-ата минута пропусна дузпа за гостите от Франция, но с два гола след това на Александер Тофт Сьодерлунд (62, 67) гостите изравниха за 2:2. Норвежкият халф първо порази вратата на белгийците с глава, а после и с удар от непосредствена близост. Нещо повече, в 74-ата минута Кевин Моне-Паке вкара нов гол за Сент Етиен - с добавка отблизо след неособено добра намеса на вратаря, и френският тим направи пълен обрат в резултата.

АНДЕРЛЕХТ - СЕНТ ЕТИЕН 2:3
1:0 Чипчиу (21)
2:0 Станчиу (31)
2:1 Сьодерлунд (62)
2:2 Сьодерлунд (67)
2:3 Моне-Паке (74)

МАЙНЦ 05 - ГАБАЛА 2:0