Невероятен обрат в групата на Рома (видео)

Румънският шампион Астра (Гюргево) се класира за 1/16-финалите на Лига Европа. Това стана факт, след като Астра завърши 0:0 у дома с Рома, а в другия мач от Група "Е" Виктория (Пилзен) направи фантастичен обрат от 0:2 до 3:2 с човек по-малко срещу гостуващия Аустрия (Виена). Така Астра финишира на втората позиция с 8 точки, а тимът на Рома си бе гарантирал първото място още преди двубоите тази вечер. "Вълците" завършиха с 12 точки. Трети остана тимът на Виктория (Пилзен) с 6 точки, а последната четвърта позиция зае Аустрия (Виена) с 5 точки.

В 19-ата минута Рафаел Холцхойзер изведе Аустрия напред от дузпа, която доведе и до червен картон на Лукаш Хейда от Виктория (Пилзен). В 40-ата минута Лукас Ротпулер бе точен за 0:2 с глава след центриране от корнер, а в 44-ата минута Томаш Хорава намали на 1:2. Той порази противниковата врата с шут отблизо след изпълнение на ъглов удар. В 72-ата минута резервата Михал Дурис изравни с удар с глава, а в 84-ата минута невероятният обрат стана факт. Автор на победното попадение стана отново Дурис, като отново бе точен с глава.

Астра и Рома пък изиграха скучен като цяло мач, в който пет минути след началото на второто полувреме Денис Алибек изпрати топката в мрежата зад стража на италианците Алисон, но попадението бе отменено заради нарушение в атака на нападателя срещу Емерсон Палмиери. В добавеното време пък рядко получаващият шанс за изява аржентинец Хуан Мануел Итурбе можеше да донесе победата на Рома, но стреля много неточно от доста добра позиция.

АСТРА - РОМА 0:0

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) - АУСТРИЯ (ВИЕНА) 3:2
0:1 Холцхойзер (19)
0:2 Ротпулер (40)
1:2 Хорава (44)
2:2 Дурис (73)
3:2 Дурис (84)