Гент скочи на влака в 94-ата (видео)

По инфарктен начин отборът на Гент си заслужи класиране на 1/16-финалите в Лига Европа, след като успя да завърши на второ място в Група "Н". Това стана факт след победно попадение на Калифа Кулибали за 1:0 в 94-ата минута при гостуването на Коняспор, с което белгийският състав изпревари Брага с 2 т. При равенство Гент щеше да остане трети заради по-лоши показатели в преките двубои с португалците. Димитър Рангелов не беше в групата на Коня.

Футболистите на Брага носят и своя вина, защото по същото време не успяха да измъкнат нищо при домакинството си на Шахтьор (Донецк), отстъпвайки с 2:4. Така украинците завършват начело с пълен актив от 18 точки.

В Португалия Шахтьор нямаше никакви проблеми. До 39-ата минута украинците вече водеха с 2:0 след попадения на Сергей Кривцов и Тайсън, но малко преди почивката Никола Стойликович върна Брага в битката. Това обаче се оказа измамно, защото втората част се оказа повторение на първата. До 66-ата минута Шахтьор заби още два гола, пак чрез Кривцов и Тайсън, с което вече всичко беше решено. Едва в 90-ата минута Никола Вукчевич отбеляза края на евроучастието на Брага с попадение за финалното 2:4.

Коняспор - Гент 0:1
0:1 Кулибали (94)

Брага - Шахтьор (Донецк) 2:4
0:1 Кривцов (22)
0:2 Тайсън (39)
1:2 Стойликович (43)
1:3 Кривцов (62)
1:4 Тайсън (65)