Без Юнайтед в България засега, Фенербахче е вариант (видео)

Размина се възможността Манчестър Юнайтед да се срещне с Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа, след като английският гранд завърши на второ място в Група "А". Тимът на Жозе Моуриньо спечели последния си мач - 2:0 срещу Заря в Украйна, но по същото време Фенербахче надви Фейенорд с 1:0 като гост и финишира с точка пред "червените дяволи", с което е потенциален съперник на българския шампион.

Юнайтед надделя след голове на Хенрих Мхитарян (48') и Златан Ибрахимович (88'), като за арменеца това беше дебютно попадение за новия му клуб.

В същото време Муса Соу (22') беше точен за Фенербахче в Ротердам с попадение-близнак като на това на Единсон Кавани срещу Лудогорец във вторник.

Имаше опасност двубоят на Юнайтед в Одеса да не се играе, защото тревата беше замръзнала, което особено притесни гостите. В крайна сметка обаче мачът се състоя.

Заря - Манчестър Юнайтед

Мениджърът на англичаните Жозе Моуриньо направи шест промени в стартовия си състав в сравнение с тези, които бяха започнали срещу Евертън в последния кръг в Премиършип. Ерик Байи се завърна в игра, след като беше аут заради контузия от октомври насам. Мхитарян, Хуан Мата и Уейн Рууни заеха позиции зад Златан Ибрахимович, а на вратата отново беше Серхио Ромеро за сметка на титуляра Давид де Хеа.

"Червените дяволи" имаха желание да стигнат до бърз гол и през първото полувреме отправиха 11 изстрела към вратата на Заря, но само три от тях бяха в очертанията. Пол Погба беше най-близо до попадението в 19-ата минута, а Рууни създаде другите две опасности. Домакините можеха първи да нанесат удар в 9-ата минута, но Ромеро отрази изстрела на Игор Харатин. Единственото запомнящо се нещо беше, когато фен на домакините хвърли бомбичка в близост до вратаря на Манчестър Юнайтед, но той се измъкна невредим.

Футболистите от Англия видимо се успокоиха в средата на първата част, когато в другата среща Фенербахче поведе на Фейенорд с 1:0.

Манчестър Юнайтед започна силно второто полувреме и след само три минути Мхитарян беше точен за 1:0 след дрибъл от центъра на терена.

След това обаче играчите на Моуриньо не продължиха на високи обороти, за да решат всичко. Те изглеждаха удовлетворени от развитието на срещата и по-скоро чакаха съперника да тръгне напред. Това се случи и възможностите не бяха никак безопасни.

В 69-ата минута Денис от тима на Заря пребори Байи и се озова на сравнително добра позиция, но, изненадващо за всички, реши да шутира и топката излезе в аут. В същото време пред него имаше само един защитник в червено и ситуацията можеше да се развие по съвсем друг начин.

Четири минути след това защитата на Юнайтед остави Михаил Сиваков да засече с глава от няколко метра, но Ромеро демонстрира майсторски рефлекс и спаси тима си от изравнително попадение.

Тук вече гостите се стреснаха и набързо си върнаха инициативата с владеенето на топката, с което ограничиха възможностите пред украинците.

До края Заря нямаше нито един шанс, а две минути преди края Златан вкара за крайното 2:0.

В Ротердам Фенербахче показа по-добра ефикасност и успя да пребори домакините. Попадението на Соу през първото полувреме се оказа достатъчно за първата позиция, а холандците остават трети. На Фейенорд му трябваше победа, различна от 1:0, и до края Дирк Каут и неговите съотборници я търсеха с всички сили, но не стигнаха до нея.

ЗАРЯ - МАНЧЕСТЪР ЮН 0:2
0:1 Мхитарян (48)
0:2 Ибрахимович (88)

ФЕЙЕНОРД - ФЕНЕРБАХЧЕ 0:1