Виляреал се промъкна след фамозен гол, куп пропуски и лек уплах (видео)

Отборът на Виляреал успя да се класира за 1/16-финалите в Лига Европа след победа с 2:1 над гостуващия Стяуа в последна битка от група L. Като първи в групата завършва тимът на Османлъспор, който днес спечели с 2:0 над Цюрих. Преди последните двубои и четирите тима имаха шансове да се класират напред. На "Ел Мадригал" зрителите видяха великолепен гол на Ману Тригес в 88-ата минута. В самия край румънците, които играеха с човек по-малко, можеха да изхвърлят испанците, ако бяха изравнили.

"Жълтите" успяха да стигнат до гол в 16-ата минута. Марио Гаспар центрира отдясно, Сансоне стреля без забавяне, вратарят изби, а нападателят беше най-близо и добави в мрежата - 1:0. Само две минути по-късно румънците имаха страхотен шанс за изравняване след грешка на Ману Тригерос. Халфът замота топката и я загуби, ала Попа предпочете да стреля вместо да подаде към непокрития Болдрин. В 22-ата страничният рефер вдигна съмнителна засада на Попа. Срещата беше динамична и топката бързо се придвижваше от едното към другото наказателно поле. В 30-ата Сансоне реши да шутира от 18 метра - в ръцете на вратаря. Минута по-късно Седрик Бакамбю успя да играе с глава в малкото наказателно поле, изпускайки от чиста позиция - аут. В края първата част Бакамбю изскочи сам срещу вратаря, финтира го, но допусна топката да бъде избита от бранител.

В 55-ата резервата Аким изравни резултата при първата добра възможност за гостите. Хауме Коста се изхвърли на тъчлинията, Тамаш центрира и влезлият само преди минута Аким беше изпуснат на първа греда и вкара от шест метра - 1:1. В 60-ата Бакамбю пресече върната към вратаря топка, но от малък ъгъл не успя да вкара. В 69-ата "подводницата" отново сгреши при изнасянето на топката, Уилиямс навлезе в наказателното поле и фалцира много прецизно топката към далечния долен ъгъл, където обаче Серхио Асенхо се намеси брилянтно. Минута по-късно Бакамбю не овладя добре на гърди, оказал се сам срещу вратаря. В 79-ата гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Тамаш. В 88-ата Ману Тригерос вкара изумителен гол за 2:1. "Жълтите" развиха бърза атака, халфът получи непокрит топката и копна топката над вратаря с насочване извън наказателното поле. Топката се удари в напречната греда и грациозно се оплете в мрежата. В 90-ата Бруно изпусна сам срещу вратаря от чисто положение. Испанците пропиляха още две кристални положения в края, а в 95-ата сантиметри не достигнаха на Стяуа след лошо връщане назад.

Османлъспор стигна до победа в последния четвърт час на мача. Деларж беше точен в 74-ата минута, а в 89-ата се разписа Ердал. Турският тим попадна в урната на възможните съперници на българския Лудогорец.