Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Кашима Антлърс с победа на Световното клубно първенство

Шампионът на Япония Кашима Антлърс победи с 2:1 Оукланд (Нова Зеландия) в първа среща от Световното клубно първенство. И трите гола паднаха през второто полувреме на срещата. Ким откри резултата в полза на Оукланд в 50-ата минута. Акасаки и Каназаки донесоха обрат за Антлърс с попадения в 67-ата и 88-ата минути.

Следващият съперник на Кашима е Мамелади Съндаун от Южна Африка. Победителят от тази двойка отива на полуфинал срещу Атлетико Насионал (Колумбия). В другата среща от събота Чеонбук (Южна Корея) излиза срещу Клуб Америка (Мексико). Реал (Мадрид) чака победителят от тази двойка. Световното клубно първенство тази година се провежда в Япония.