Вангелова е аут от турнира в Турция след пропуснат мачбол

Българките Ани Вангелова и Юлия Стаматова отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара. Вангелова загуби драматично от поставената под номер 2 представителка на домакините Мелис Сезер с 6:3, 6:7(5), 3:6 след малко повече от три часа игра. 23-годишната софиянка пропиля мачбол във втория сет при 6:5 гейма и сервис на Сезер, след което допусна обрат.

Седмата в схемата Стаматова пък претърпя поражение от германката Яна Мордергер с 5:7, 6:4, 5:7 след 2:43 часа на корта. Българката пропусна аванс от 5:1 гейма в първия сет, след това спечели втория, а в третия пропиля равен пробив аванс и беше елиминирана.

Така от българките единствено поставената под номер 6 Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на надпреварата. Тя заслужи мястото си сред осемте най-добри още вчера без игра след отказване на съперничката си във втория кръг Тамара Купкова (Словакия) заради контузия. Националката на България за "Фед Къп" Евтимова утре ще срещне четвъртата в схемата Валерия Буну от Зимбабве за място на полуфиналите.