Скъпоценен гол прати Легия в Лига Европа и изхвърли Спортинг (видео)

Отборът на Легия (Варшава) спечели прекия двубой със Спортинг (Лисабон) за третото място в група "F" на Шампионската лига. Поляците се наложиха с 1:0 пред френетичната си публика и през пролетта ще играят в Лига Европа. Спортинг пък отпада от евротурнирите. Българският национал Михаил Александров не беше в групата на Легия, а в герой за тима се превърна бразилецът Гилерме, който вкара победното попадение в 30-ата минута. В самия край пък халфът на гостите Вилиам Карвальо получи червен картон.

Домакините доминираха в началото, макар че Андре можеше да открие резултата в полза на Спортинг. Силен мач за Легия направи Александър Прийович, който асистира на Гилерме за гола. Второто полувреме беше равностойно, но португалците така и не намериха начин да стигнат до изравняване.

За Легия това беше първа победа в турнира след пауза от 21 години. Отборът ще продължи участието си в директните елиминации на Лига Европа. В жребия в понеделник Легия ще е сред непоставените тимове.

Спортинг остана на последното място в групата с едва 3 точки, спечелени в домакинството на Легия.

ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 1:0 (1:0)
1:0 Гилерме (3)