Лион не се доближи до класиране, Севиля продължава напред (видео)

Лион не успя да победи Севиля и напусна Шампионската лига. Срещата във Франция завърши 0:0, като домакините имаха нужда от успех с минимум два гола, за да продължат напред. Испанците обаче не оставиха много шансове на съперника, постигнаха нужния резултат и завършиха втори в група H.

Лион опита да натисне в началото и още в третата минута Рико трябваше да спасява вратата си след удар на Вабуена. Гостите бяха доволни да са прибрани, организирани и да разчитат на контраатаки. При една от тях Витоло направи двойно със съотборник по лявото крило, навлезе в наказателното поле и с хубав удар насочи топката, която се отби от гредата. Малко по-късно французите също видяха как топката се отбива от гредата след удар на Толисо с глава.

До края на полувремето ситуациите бяха пред вратата на Севиля, а в 37-ата минута отново гредата ги размина с попадение. Толисо направи великолепен пробив и остави топката за Вабуена. Той я насочи красиво, но в горната греда.

След почивката ситуацията не се промени. Лион нападаше, а испанците го правеха рядко, но доста опасно. В 70-ата минута звездата на домакините Лаказет, който нямаше много шансове в мача, стреля, но встрани от вратата. С изтичането на минутите Севиля се дръпна още по-назад и бавеше времето при всяка възможност. Натискът на французите до края доведе до няколко центрирания и по-опасни ситуации, но не и до гол и те трябва да продължат участието си в евротурнирите в Лига Европа.