Порто разби резервите на Лестър и продължава напред (видео)

Порто разби с 5:0 резервите на Лестър в последния кръг от надпреварата в Група G на ШЛ. Така "драконите" си гарантираха второто място, оставайки на две точки зад днешния си съперник, който завърши като победител. ФК Копенхаген финишира трети и през пролетта ще играе в Лига Европа. Андре Силва (6', 64'-дузпа), Хесус Корона (26'), Ясин Брахими (44') и Диего Жота (77') записаха имената си сред голмайсторите.

Брахими стартира по левия фланг на мястото на контузения Отавио. Мениджърът на Лестър Клаудио Раниери бе направил цели десет промени в своя състав, като единствено Уес Морган запази мястото си.

Още в шестата минута Андре Силва даде преднина на Порто, след като засече с глава центриране на Корона. Отбраната на Лестър проспа ситуацията, а Бен Хамър на мръдна от голлинията - 1:0. Именно Корона удвои в 26-ата минута със страхотен гол след удар от въздуха. Центрирането бе на Алекс Телес. Класиката стана факт минута преди почивката. Брахими засече много технично, с пета, подаване на Перейра отдясно, вкарвайки още един красив гол тази вечер.

В 64-ата минута Дани Дринкуотър задържа Силва в наказателното поле - дузпа за Порто. Потърпевшият изпълни точно, вкарвайки втория си гол за тази вечер - 4:0. В 77-ата Диего Жота направи 5:0, след като получи добър извеждащ пас от Силва и преодоля Хамър, оформяйки крайния резултат.

Две минути преди края Леонардо Уйоа имаше възможност да вкара почетен гол за гостите, но топката срещна гредата.

В дебютното си участие в Шампионската лига Лестър завършва на първо място в крайното класиране на Група G. "Лисиците" събраха 13 точки. Порто остава с 11 и също продължава в следващата фаза. ФК Копенхаген финишира с девет пункта и ще играе в Лига Европа през пролетта. Брюж не успя да спечели нито една точка и заслужено остана на последно място.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!