Леверкузен срази Монако в мач без значение (видео)

Байер (Леверкузен) постигна убедителна победа с 3:0 срещу Монако в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Точни за домакините бяха Владлен Юрченко и Юлиан Брант, а ветеранът на вратата на гостите Морган Де Санктис си отбеляза автогол в края на мача.

Преди двубоя и двата тима бяха спокойни за класирането си в следващата фаза, като дори беше ясно, че "монегаските" ще завършат на първо място в групата, а Леверкузен ще е втори. Това предопредели и подхода на двамата треньори, които оставиха на пейката повечето си основни футболисти. Гостите излязоха без голямата си звезда в атака Радамел Фалкао, а за "аспирините" един от редките си шансове да започне като титуляр получи ветеранът Щефан Кийслинг.

В началото на срещата германският тим доминираше и пропуски пред вратата на Де Санктис направиха Хавиер Ернандес и Юлиан Баумгартлингер. Контрите на Монако също не бяха безопасни и на няколко пъти отборът на Леонардо Жардим беше близо до откриване на резултата. В 30-ата минута домакините поведоха с много краси гол на Владлен Юрченко. Украинецът, който няма нито един мач от началото на сезона в Бундеслигата, изстреля истински снаряд и заби топката под гредата.

След почивката Байер продължи да е по-добрият отбор на терена и много бързо удвои преднината си. Това стори Юлиан Брант в 48-ата минута, когато получи хитър пас от Хакан Чалханоолу и успя да преодолее Де Санктис. Крайното 3:0 бе оформено от куриозен автогол на Де Санктис в 82-ата минута. Тогава домакините получиха дузпа и Вендел стреля в напречната греда, но топката се удари в тялото на плонжиралия страж и влезе във вратата.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - МОНАКО 3:0 (1:0)
1:0 В. Юрченко (30)
2:0 Ю. Брант (48)
3:0 М. Де Санктис (82) авт.