Нов формат на Диамантената лига през 2017 година

През 2017 година Диамантената лига по лека атлетика ще има нов формат, потвърдиха от Международната асоциация на лекоатлетическите федерации (ИААФ). Ще бъдат проведени два финала в края на сезона, а общият награден фонд ще бъде от 3.2 милиона долара. Състезателите ще събират точки по време на 12 турнира през годината. На базата на класирането от тези състезания атлетите ще се класират за финалите в Цюрих и Брюксел.

Всеки победител от 32-те дисциплини във финалните турнири през 2017 година ще получава награда по 50 хиляди долара. Завършилите на второ място ще взимат по 20 хиляди долара, а останалите на трета позиция - 10 хиляди долара.

В предходните сезони състезателите трупаха точки от всичките турнири в Диамантената лига. Крайният победител във всяка от 32-те отделни дисциплини беше този, който е събрал най-много точки от всичките 14 турнира, независимо от това дали даденият спортист е спечелил във финала.