Юве завърши на върха след 2:0 срещу Динамо на Петев (видео)

Ювентус си свърши работата в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига и спечели група H. Отборът на Масимилиано Алегри спечели с 2:0 домакинството си на водения от Ивайло Петев Динамо (Загреб) и ще бъде поставен за осминафиналите на турнира. Хърватите завършиха групата без точка и без отбелязан гол.

След като не успя да вкара през първото полувреме, в което гостите се защитаваха добре, Гонсало Игуаин откри резултата в 52-ата минута след красив удар. Централният защитник Даниеле Ругани удвои аванса на шампиона на Италия в 73-ата минута с удар с глава.

Масимилиано Алегри даде почивка на Джанлуиджи Буфон, като шанс за изява на вратата имаше Нето, който нямаше много работа. Пабло Дибала се завърна в игра, като влезе на терена в 80-ата минута. Поради контузия в бедрото той не бе играл от 22 октомври.

Ивайло Петев даде шанс на доста от юношите. Освен 19-годишните Кнежевич, Гояк и Корич, халфът Никола Моро направи своя дебют в Шампионската лига. Досега той имаше само един мач за тима. Бившият селекционер на България не разчиташе на типичен централен нападател, като Жуниор Фернандеш и Судани оперират по крилата, а Анте Корич в центъра като атакуващ полузащитник.

Ювентус очаквано доминираше от първата минута, но гостите се защитаваха относително добре в Торино. Италианският шампион игра търпеливо, а в шестата минута имаше прекрасна възможност да открие резултата. Отлична комбинация завърши с подаване на Пянич към Игуаин, но ударът на аржентинеца бе блокиран от вратаря на Динамо Ливакович. Въпреки превъзходството на Юве, това бе единствената чиста възможност за гол в първия половин час.

В 32-ата минута отборът на Алегри бе близо до първия гол. Манджукич свърши отлична работа, като финтира защитник на гостите и сложи топката на главата на Пянич, но ударът му с глава отиде право в ръцете на стража на Динамо. Към края на полувремето Юве имаше още две ситуации. Първо хубав удар на Пянич от фаул бе избит от Ливакович, а минута преди почивката вратарят се справи и с изстрел на Манджукич. Единствената ситуация за гостите бе удар на Корич, който бе отклонен и можеше да затрудни Нето, но в крайна сметка топката се озова в ръцете му.

Началото на втората част не изглеждаше, че домакините лесно ще намерят пътя към вратата на хърватите. Това обаче се случи в 52-ата минута. Пянич дриблира през няколко защитника. Той загуби топката, но тя се озова на крака на Игуаин, който със страхотен удар я прати в мрежата. След попадението "бианконерите" още по-спокойно контролираха събитията на терена и изчакваха следващия си момент. Той дойде в 73-ата минута, когато след ъглов удар Ругани заби топката в мрежата за 2:0. Така Юве завърши груповата фаза без загуба и очаква с оптимизъм осминафиналите.

ЮВЕНТУС - ДИНАМО (З) 2:0