Тотнъм най-сетне зарадва "Уембли" и ще играе в Лига Европа (видео)

Тотнъм победи с 3:1 ЦСКА (Москва) в последен двубой за двата тима от Група Е на Шампионската лига. "Шпорите" постигнаха първи успех на "Уембли", където лондончани домакинстват в най-престижния турнир, и през пролетта ще играят в Лига Европа. Алан Дзагоев даде изненадващ аванс на гостите в 33-ата минута. Деле Али изравни в 38-ата, а Хари Кейн направи пълен обрат в добавеното време на първата част. В 77-ата минута Игор Акинфеев си отбеляза автогол за крайното 3:1.

Маурисио Почетино зaложи на силен състав, като единствената промяна бе включването на Хари Уинкс за сметка на Муса Дембеле. В предни позиции домакините изглеждаха доста офанзивно - Хари Кейн бе на върха, а зад него действаха Кристиан Ериксен, Деле Али и Сон Хюн-Мин. Ласина Траоре водеше атаката на ЦСКА (Москва). Българският национал Георги Миланов отново бе титуляр за "армейците", които за последно бяха водени днес от Леонид Слуцкий.

Деле Али, Сон и Ериксен пропуснаха доста добри възможности в първия 1/4 час. Първият обаче стреля неточно с глава, а в следващите две ситуации Акинфеев се намесваше много добре и спасяваше. В 25-ата минута Деле Али пропиля стопроцентова възможност, след като бе изведен очи в очи с Акинфеев, но стреля слабо и стражът на гостите улови. Тези пропуски бяха наказани в 33-ата минута. Натхо центрира от дълбочина, Тошич свали с глава към Дзагоев, който стреля хладнокръвно в ъгъла - 0:1. "Шпорите" обаче успяха да реагират бързо и в 38-ата минута, при третата възможност, която се откри пред него тази вечер, Деле Али изравни. Ериксен центрира отдясно, английският национал пое добре и простреля Акинфеев.

Минута преди почивката гостите организираха добра атака, в края на която Георги Миланов получи шанс да шутира от добра позиция, но Лорис спаси. В добавеното време Тотнъм стигна до пълен обрат. Ериксен намери добре Роуз, който подаде по земя отляво. Кейн засече от няколко метра, вкарвайки топката в опразнения ъгъл на вратата на Акинфеев.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-активният тим. Акинфеев на два пъти спаси отбора си след удари на Ериксен и Кейн, но в 77-ата минута именно стражът на гостите си отбеляза нелеп автогол, с който направи резултата 3:1. Кейн центрира отдясно, Али засече с глава, Акинфеев първоначално изби, но след това топката рикошира в крака му и влезе във вратата му.

Тотнъм ще играе за шести пореден сезон в Лига Европа, след като събра седем точки в Група Е. ЦСКА (Москва) остава на последната позиция с актив от три точки.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!