Борусия (Д) показа характер и остави Реал на второто място (видео)

Действащият европейски клубен първенец Реал Мадрид и гостуващият на "Сантиаго Бернабеу" тим на Борусия (Дортмунд) завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от Група "F" на Шампионската лига. Двата тима изиграха вълнуващ двубой, в който Карим Бензема (28, 53) реализира и двете попадения за "лос бланкос", а головете за "жълто-черните" отбелязаха Пиер-Емерик Обамеянг (61) и Марко Ройс (88).

Двубоят беше пряк сблъсък за първото място в крайното класиране в Група "F". На първата позиция завършва Борусия с 14 точки, а Реал остана втори с 12. И германците, и испанците си бяха гарантирали още преди днешните срещи участието във фазата на директните елиминации. Трети в групата финишира Легия (Варшава) с 4 точки, а последната четвърта позиция зае Спортинг (Лисабон) с 3 точки.

Андре Шюрле в 4-ата минута стреля към вратата на Кейлор Навас от дъгата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда след играча на "жълто-черните". В 10-ата минута домакините сътвориха първата опасност за вратата на Роман Вайденфелер. Отлично действие на Каземиро бе последвано от пас с пета на Кристиано Роналдо към Бензема, който стреля, но Вайденфелер спаси.

В 18-ата минута Лукас Васкес намери с хубав пас Кристиано Роналдо, който изведе Хамес Родригес в отлична позиция пред вратата на "жълто-черните", но Вайденфелер бързо скъси ъгъла, а колумбийският офанзивен халф не успя да нанесе достатъчно добър удар и до гол не се стигна. Две минути по-късно ветеранът на вратата на гостите направи ново спасяване, отново след удар на Хамес.

В 28-ата минута Даниел Карвахал центрира по земя отдясно, Карим Бензема бе изпуснат от отбраната на гостите и отблизо френският нападател не пропусна да изпрати топката в мрежата зад Вайденфелер.

В 39-ата минута Шюрле нанесе коварен изстрел от фаул, но Навас с блестяща намеса спаси. Три минути след това Обамеянг не успя да достигне до топката пред вратата на Реал след центриране отдясно, а секунди по-късно при подобна ситуация Кристиано не съумя да засече центриране пред вратата на Борусия.

Второто полувреме започна с прекрасен индивидуален пробив на Усман Дембеле, който едва не завърши с гол във вратата на Навас. това сес лучи три минути след почивката, като топката мина на сантиметри встрани от целта след удара на Дембеле. Секунди по-късно играчите на Томас Тухел отново застрашиха сериозно вратата на Реал, но играч на Борусия бе блокиран от бранител в последния момент след центриране отдясно.

И вместо резултатът да стане 1:1, Реал поведе с 2:0 в 53-ата минута. Хамес Родригес центрира към Бензема, който заби топката с глава в мрежата зад Вайденфелер.

В 61-ата минута Обамеянг бе точен за 1:2. Той получи чудесен пас от въздуха от Марсел Шмелцер, измъкна се от защитата на Реал и с удар отблизо опъна мрежата зад Навас.

В 68-ата минута Вайденфелер с брилянтно спасяване изби в корнер и попречи на Кристиано да направи резултата 3:1, а след изпълнението на ъгловия удар пред вратата на дортмундци пак бе горещо, но гол не бе отбелязан.

В следващите минути Марсело бе близо до гол във вратата на Борусия, а малко по-късно Кристиано уцели греда с лек и техничен удар по земя и футболистите на Зинедин Зидан не успяха да решат мача в своя полза.

Стигна се до 88-ата минута, когато Обамеянг показа качествата си и с чудесен пас намери отскубналия се от бялата отбрана Марко Ройс, който не пропусна да изпрати топката в мрежата за 2:2. Дортмундци задържаха удобния за тях резултат в малкото оставащи до края минути, а това им бе достатъчно, за да спечелят групата и да постигнат целта си.

РЕАЛ МАДРИД - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 2:2
1:0 Бензема (28)
2:0 Бензема (53)
2:1 Обамеянг (61)