Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Левски отнесе Йединство на старта за Купата на CEV (видео + галерия)

Волейболният отбор на Левски тръгна с разгромна победа във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от треньора Петър Шопов тим би категорично черногорския Йединство Бемакс (Биело поле) с 3:0 (25:18, 25:14, 25:18) в първи мач от 1/32-финалите на турнир, игран тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Христо Ботев" в Горна Малина.
Левски (София) - Йединство Бемакс
Срещата-реванш между двата тима е на 22 декември (четвъртък) от 20,00 часа българско време. "Сините" се нуждаят само от два спечелени гейма, за да продължат напред. На 1/16-финалите за Купата на CEV Левски ги очаква познатия вече на българската общественост холандски отбор Абиант Ликургус (Грьонинген). Холандците отстраниха българския първенец Добруджа 07 (Добрич) във втория кръг на Шампионската лига преди около два месеца, но след това отпадна от най-престижния евротурнир.
В първия гейм резултатът вървеше точка за точка до 4:4, след което "сините" поведоха с 8:4. Гостите от Йединство намалиха до 10:8, но след това Левски увеличи преднината си до 13:8. След второто техническо прекъсване левскарите запазиха разликата и даже я увеличиха до 19:14. Въпреки усилията на черногорския тим, Левски спокойно взе гейма при 25:18.
В началото на втората част Левски бързо поведе с 3:0. "Сините" продължиха със силната си игра и напълно диктуваха играта. Така момчетата на Петър Шопов затвориха гейма в своя полза с разгромното 25:14.
Левски дръпна и в третия гейм с 3:0, а първата техническа пауза дойде при 8:5 в тяхна полза. Равностойната игра продължи до 12:9, след което разликата набъбна до 16:10. Играчите на Йединство се опитаха да се върнат в гейма и мача, но опитите им се оказаха неуспешни. Левски спечели гейма без проблеми с 25:19, а с това и мача с 3:0.
Най-полезен за Левски бе Спас Байрев със страхотните 19 точки (4 блока, 1 ас и 54% ефективност в атака) за победата. Симеон Александров (2 блока, 2 аса, 37% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане) и Теодор Богданов (6 блока!!! и 50% ефективност в атака) добавиха 11 и 10 точки за победата. За тима на Йединство Йован Делич завърши с 13 точки.

ЛЕВСКИ (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) - ЙЕДИНСТВО БЕМАКС (БИЕЛО ПОЛЕ, ЧЕРНА ГОРА) 3:0 (25:18, 25:14, 25:18)