Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Десет факта за сезон 2016 във Формула 1

Със своята първа титла във Формула 1 Нико Розберг разби редица рекорди, а с отказването си точно след нея, се нареди до имена като Ален Прост. Но всичко далеч не свършва с това. Сезон 2016 беше напрегнат и интересен, а всички бяхме свидетели на ситуации, станали за първи път от години насам, на счупени рекорди, а главно действащо лице в повечето от тях бе именно Хамилтън.

1. Макс Верстапен стана най-младият победител, както и най-младият пилот, качил се на подиума в историята на шампионата;

2. Люис Хамилтън записа победа номер 250 на сметката на британските пилоти във Формула 1;

3. Освен това трикратният световен спечели повече полпозишъни от пилотите на Ред Бул, взети заедно;

4. Хамилтън вече е с повече победи от Ф1 иконата 1 Ален Прост. Постигна това с участието си в 13 състезания по-малко, а французинът го поздрави лично за този успех;

5. Хамилтън вече е спечелил състезания на най-много писти от всички останали пилоти - 24;

6. Хамилтън беше единственият победител през месец юли, съдържащ четири Гран При надпревари;

7. Шарл Леклер стана третият пилот от Монако със старт в шампионата;

8. Сингапур бе домакин на състезание номер 950 в историята на Формула 1;

9. Естебан Гутиерес стартира в най-много Гран При състезания без да финишира в топ 6;

10. За първи път от 2006 година насам всички отбори записаха точки.