Крайова заби звучен шамар на СКРА Белхатов в "българското дерби" в ШЛ (снимки)

С голяма изненада започна груповата фаза на Шампионската лига при мъжете, след като в мач от Група D румънският първенец Университатя (Крайова), в който играе Златан Йорданов, шокира полския гранд СКРА Белхатов с национала Николай Пенчев.

Румънският тим спечели домакинството си с 3:1 (30:28, 25:23, 19:25, 25:22) пред малко повече от 1215 зрители в “Сала Поливаленца Олценя” в Крайова.

За гостите титуляр започна Бартош Курек (13 точки), но в третата част бе заменен от Мариуш Влазли (12 точки). Михал Винярски въобще не бе в групата за мача.

Златан Йорданов се появи в игра съвсем за малко в третия гейм. Лауренциу Лика заби 23 точки (3 аса, 1 блока, 53% ефективност в атака), а Юлиан Мариан Бала добави още 18 точки (2 блока, 62% ефективност в атака, 36% перефектно и 36% позитивно посрещане).

Националът Николай Пенчев бе в титулярния състав на СКРА Белхатов и се отчете с 5 точки (1 блок, 33% ефективност в атака, 44% префектно и 67% позитивно посрещане).

Сръбският център Сречко Лисинац бе най-резултатен за СКРА с 14 точки (1 ас, 4 блока, 64% ефективност в атака). Аржентинският разпределител Николас Уриарте се отлич с 9 точки (4 аса, 3 блока).

УНЕВЕРСИТАТЯ, КРАЙОВА (РУМЪНИЯ) - СКРА БЕЛХАТОВ (ПОЛША) 3:1 (30:28, 25:23, 19:25, 25:22)

КРАЙОВА: Кристиан Берта 1, Лауренциу Лика 23, Юлиан Мариан Бала 18, Никита Стуленков 11, Марсел Келер Гил 8, Флориан Богдан Ене 5 - Михай Мариеш-либеро (Андрей Джорджеску, ЗЛАТАН ЙОРДАНОВ, Филип Бенжамин Тодор, Силвиу-Йоан, Разван Олцеяну)
Старши-треньор: Данут Паску
СКРА БЕЛХАТОВ: Николас Уриарте 9, Бартош Курек 13, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 12, Артур Шалпук 11, Карол Клос 6, Сречко Лисинац 14 - Каспер Пиехоцки-либеро (Роберт Милчарек-либеро, Мариуш Влазли 12, Бартош Беднож 2, Марчин Януш)
Старши-треньор: Филип Блейн.